1. kolo – remíza po boji

25. září 2022 se vrátila po letech do Domažlic 1.liga mládeže. Naším prvním soupeřem byl celek ŠK Klatovy, i když se vlastně jednalo o zápas 3.kola. Utkání jsme sice hráli v Domažlicích, ale „domácím“ týmem bylo družstvo Klatov, takže jsme měli na první šachovnici černé. Na utkání jsme bohužel nemohli počítat s Honzou Rudlofem, který měl na tento zápas kolizi s fotbalem. Ani družstvo Klatov nehrálo kompletní, z důvodu kolize s ME mládeže jim chyběla první šachovnice Matyáš Roubal. Partie se tradičně hrály na on-line šachovnicích, takže je mohli sledovat i zájemci, kteří se utkání nezúčastnili osobně.

Utkání pro nás začalo více než dobře. Matouš Weber, který zaskočil za Honzu Rudlofa, sice nerozehrál zahájení dobře. Soupeř se ale nepřesností revanšoval a po dalších chybách přehlédl pěkný taktický obrat, kterým Matouš získal figuru. Soupeř se po několika tazích vzdal a vedeme 1-0. Druhý bod přidala Denisa, které vyšla příprava na výbornou. Využila vyumělkovanou hru černého a získala prudký útok na černého krále. Po ztrátě dámy se soupeř vzdal a získáváme vedení 2-0. Další pozice už tak dobře nevypadaly. Na prvních dvou šachovnicích jsme nestáli dobře. To zřejmě vyprovokovalo Míru Jandečku k násilné hře na výhru. Namísto zjednodušení a zcela rovné koncovky zkusil zakombinovat. Kombinace ovšem měla díru, soupeřka ji našla, získala pěšce a přesnou hrou realizovala výhodu a snížila  2-1. Na 2-2 „vyrovnal„ Jáchym. Velmi dobrou pozici postupně zhoršoval, až ztratil figuru. Vynalézavou hrou partii ještě zkomplikoval, ale po další chybě pustil soupeře do závěrečného útoku, který skončil dušeným matem. Šanci na výhru v zápase nám dal Matěj Křivka. Střední hru sice nesehrál nejpřesněji, ale poté, co partii převedl do koncovky, začal hromadit drobné výhody. Ve věžové koncovce se orientoval lépe než soupeř a nastálou pěšcovku již zkušeně vyhrál. Vedeme 3-2 a všechno rozhodne první šachovnice. Adam Rudlof v zahájení nevyrovnal a aby měl nějakou šanci, musel přejít do prohrané věžové koncovky. Soupeř ale v časové tísni nepokračoval přesně a dal Adamovi šanci bojovat o záchranu. Poslední chybu však udělal náš hráč a silný Jan Váňa už šanci nepustil.

Zápas skončil po boji remízou 3-3, trochu jsme cítili, že jsme v tomto souboji nevyužili všechny své šance a byli blízko případnému vítězství.

 ŠK Sokol Klatovy – TJ Sokol Domažlice  3-3

1775    Váňa               1-0       Rudlof             1483

1490    Bukvaj M.        1-0       Handlovský    1565

1492    Bukvaj J.          0-1       Křivka              1540

1219    Velkoborský   0-1       Dominiková    1226

1219    Nová               1-0       Jandečka         1183

1168    Kreuzman       0-1       Weber            1000

Partie ke stažení zde: https://drive.google.com/file/d/1FnSmhOn9REdBpcOPGG8bYaUUkziOUrR1/view?usp=sharing

Foto ze zápasu:

Míra Jandečka (vpravo) si prohlíží pozici z partie Váňa – Rudlof. Za ním Jáchym Handlovský, Matěj Křivka a Denisa Dominiková.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *