Simultánka s Davidem Navarou

V neděli 28. května uspořádál šachový oddíl TJ Sokol Domažlice slavnostní simultánku s dvanáctinásobným mistrem ČR Davidem Navarou, pořádanou k blížícímu se výročí 30 let od postupu domažlického šachového týmu do ligy.

K zápasu nastoupila tehdejší prvoligová sestava Sokola Domažlice. Utkání proběhlo v reprezentativní místnosti pivnice Domažlického pivovaru. Hrálo se na 10 on-line šachovnicích s časovou kontrolou. Sestava Domažlic nakonec doznala drobných změn, na posledních 2 šachovnicích nahradili časově zaneprázdněné kolegy mladší členové Sokola Domažlice.

David Navara přistoupil k utkání naprosto profesionálně a nedal domácím žádnou šanci. Jak ubýval čas na hodinách domácích hráčů, tak se zároveň postupně zhoršovaly jejich pozice. Partie ze zápasu zde:

K přehrání: https://view.livechesscloud.com/#b7764c72-e0fa-46c8-b8c0-c6b3c9049bb7
Ke stažení: https://drive.google.com/file/d/1SozfuWME2NdRgUpfUn8sKE8EvgxA09o9/view?usp=sharing

Simultánku zahájil v 9:30 starosta Domažlic p. Radek Wiesner, utkání se přenášelo on-line. Pro hráče byl v hracím sále k dispozici monitor se všemi pozicemi a na druhém monitoru sledovali úspěšnou hru Davida Navary početní diváci, kteří se na naši šachovou jedničku přišli podívat. Fotky ze simultánky zde:

Po utkání jsme při slavnostním obědě v přátelské a pohodové atmosféře kromě rozboru partií s Davidem Navarou zavzpomínali na staré časy. David Navara obdržel dary od našeho oddílu (včetně tematických darů jako historické knihy Bitva u Domažlic s podpisy aktérů, Dialektický chodský slovník a chybět nemohl ani tradiční chodský koláč) a odpoledním vlakem odcestoval do Prahy.

Slavnostní simultánka proběhla za podpory města Domažlice, Plzeňského kraje a RP šachy.


Martin Vašíček, hlavní pořadatel akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *